PL /
EN /
UA
536 999 536
biuro@medyk24.com
O FIRMIE USŁUGI NASZE KARETKI REFERENCJE GALERIA KONTAKT
 
X O FIRMIE USŁUGI
ZABEZPIECZENIA MEDYCZNE IMPREZ TRANSPORT MEDYCZNY WARSZAWA TRANSPORT MEDYCZNY POLSKA TRANSPORT MEDYCZNY EUROPA SZKOLENIA Z PIERWSZEJ POMOCY
NASZE KARETKI REFERENCJE GALERIA KONTAKT WERSJA PL WERSJA EN WERSJA UA

NASZE KARETKI

Nasze karetki wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt ratunkowy. Jest on niezbędny do monitorowania stanu pacjenta oraz podjęcia medycznych czynności ratunkowych. Między innymi w karetce znajduje się kardiomonitor/defibrylator Lifepak 15 lub Lifepak 12 z możliwością wykonania pełnego EKG, pomiaru poziomu saturacji (SpO2), dwutlenku węgla w powietrzu wydychanym (EtCO2) oraz pomiaru ciśnienia tętniczego (NIBP), czy wykonania kardiowersji lub elektrostymulacji.
Na wyposażeniu karetki znajdują się również:

TRANSPORT PACJENTA W POZYCJI LEŻĄCEJ

Przewóz pacjenta odbywa się przeważnie na noszach dla zapewnienia lepszego komfortu oraz bezpieczeństwa w drodze. Nosze są regulowane w kilku płaszczyznach tzn. istnieje możliwość regulowania pochylenia oparcia oraz ugięcia nóg w stawach kolanowych. Dzięki uniesieniu oparcia, pacjent w trakcie jazdy przyjmuje pozycje siedzącą, co ułatwia oddychanie oraz umożliwia obserwację drogi.

TRANSPORT PACJENTA W POZYCJI SIEDZĄCEJ

Usługa transportu pacjenta realizowana jest w formie „łóżko łóżko”, tzn. pacjent zabierany jest przez personel ambulansu z łóżka w punkcie A i przewożony do łóżka w punkcie B. Pacjent jest przenoszony przez załogę, bez konieczności wykonywania wysiłku ze swojej strony, oczywiście również znoszony lub wnoszony po schodach jeśli jest taka konieczność. Dla pokonania schodów w przenoszeniu pacjenta np. z domu do karetki wykorzystuje się krzesło transportowe gąsienicowe. Zabezpieczenie pacjenta pasami zapewnia bezpieczeństwo i stabilną pozycje siedzącą. Funkcja gąsienic daje pewność oraz płynność podczas pokonywania schodów, jak również ogranicza przeciążenia kostno-stawowe u ratowników.  

W celu bezpiecznego przenoszenia chorego wykorzystywany jest sprzęt typu: nosze podbierakowe, nosze płachtowe lub deska ortopedyczna.

PRZEWÓZ CHOREGO Z URAZEM KRĘGOSŁUPA

Każdy ambulans Grupy MEDYK24, wyposażony jest w materac próżniowy. Jest on stosowany do przewozu osób z urazem kręgosłupa lub innych masywnych złamań. Po usunięciu powietrza z materaca, dopasowuje się on do kształtu ciała pacjenta, przez co zapewnia stabilizację ograniczając ruchomość w miejscach urazu.

TRANSPORT MEDYCZNY PACJENTÓW PEDIATRYCZNYCH

Realizując transport medyczny dzieci, dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa, podczas podróży pacjenta na noszach wykorzystujemy uprząż Pedi-Mate firmy FERNO. Jest ona przeznaczona do zabezpieczenia niemowląt i dzieci od 4,5 do 18 kg podczas transportu w karetce na noszach. Pedi-mate jest mocowana do ramy noszy w trzech punktach za pomocą pasów z klamrami. 5-cio punktowe pasy trzymają pacjenta i są zapinane na ramionach, klatce piersiowej oraz w kroczu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KONTAKT 536 999 536 Zadzwoń biuro@medyk24.com Napisz do nas
PRAWNE POLITYKA PRYWATNOŚCI
ActivePage.pl pozycjonowanie stron